روش صحیح جارو کردن فرش

روش صحیح جارو کردن فرش - قالیشویی ابریشم

روش صحیح جارو کردن فرش


روش صحیح جارو کردن فرش

در این جهان همه چیز تابع اصولی است و جارو کردن فرش هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر چه که جارو زدن کار چندان سختی به‌نظر نمی‌رسد اما به‌کار بردن روش صحیح جارو کردن فرش علاوه بر نقشی که در تمیزی فرش دارد، بر طول عمر آن نیز می‌افزاید. در این مقاله ضمن بررسی اشتباهات رایج در حین جارو کشیدن، به بررسی روش صحیح جارو کردن فرش خواهیم پرداخت.

اشتباهات رایج در حین جارو کردن فرش

حرکات سریع، کوتاه و رفت و برگشتی که با جاروبرقی انجام می‌دهید، در مکیدن آلودگی‌های فرش تاثیر کمی دارد. اما، این تنها اشتباهی نیست که ممکن است انجام دهید. برخی از موارد دیگر عبارتند از:

  •  جاروی یک‌طرفه: اگر فقط در یک جهت جاروبرقی می‌کشید اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوید. جاروبرقی باید در هر دو جهت (از شمال به جنوب و شرق به غرب) برای پاک کردن تمام آلودگی‌ها و گرد‌و‌غبار از فرش، انجام گیرد.
_

همچنین بخوانید….

نحوه شستشوی موکت اداری

اگر می‌خواهید خودتان دست به کار شوید و موکت اداری را بشویید یا این‌که از شر لکه‌ای راحت شوید، در این مطلب هر آن‌چه که باید بدانید را در اختیارتان گذشته‌ایم …

نحوه شستشوی موکت اداری - ابریشم خراسان
  • پر شدن کیسه: به‌عنوان یک قالی‌شویی متخصص در این حوزه به شما پیشنهاد می‌کنیم که اجازه ندهید کیسه‌ی جاروبرقی تا حد ظرفیت خود پر شود. این کار باعث افزایش کارآرایی جاروبرقی شما خواهد شد.
  •  جارو کردن سریع: اگر عادت دارید که خیلی سریع جاروبرقی بکشید، بهتر است این عادت را کنار بگذارید. جارو کشیدن آهسته موجب مکش بهتر خاک و گرد و غبار بیشتری می‌شود و فرش بسیار تمیزتری را به شما تحویل می‌دهد.
  •  جارو کردن دیرهنگام: اگر منتظر می‌شوید تا فرش شما بسیار کثیف شود و سپس اقدام به جارو کردن می‌کنید، اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شوید. جارو کردن دیرهنگام موجب انباشته شدن خاک و گرد و غبار در زیر الیاف می‌شود بنابراین برای شروع جارو کشیدن منتظر نمانید تا فرش شما کثیف به‌نظر برسد.

نشانه‌های اشتباه جارو کردن فرش

اگر خانه‌ی شما همیشه غبار‌آلود است و وقتی در خانه راه می‌روید (به‌خصوص روی فرش) جوراب‌های شما کثیف می‌شوند یا اگر دچار حساسیت شده‌اید و آلرژی شما برطرف نمی‌شود و مناطق پرتردد روی فرش شما تاریک و کثیف به‌نظر می‌رسند، همه نشان از این دارند که به‌خوبی فرش را جارو نمی‌کنید.

چگونه فرش‌های خود را به‌درستی جارو کنیم؟

از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام جارو زدن به آن‌ها دقت کنید عبارتند از:

روش صحیح جارو کردن فرش - قالیشویی ابریشم

جارو زدن به‌صورت ردیفی

روش صحیح جارو کردن فرش، انجام آن به‌صورت ردیفی است. یک ردیف فرش را در یک جهت جاروبرقی و سپس جاروبرقی را روی همان ردیف به سمت عقب بکشید تا مابقی خاکی که ممکن است در اولین حرکت جا افتاده باشد، جمع‌آوری شود.

جارو کردن با آرامش

جاروبرقی را به آرامی روی فرش بکشید. این کار به ظاهر شدن آلودگی‌های عمقی فرش کمک می‌کند. اگر الیاف فرش به سمت بالا می‌چسبند یا کمی ژولیده به‌نظر می‌رسند، بیانگر این است که در حال جارو کشیدن بر خلاف خواب فرش هستید. پس از آن، ردیف دیگری را کنار ردیف اول جاروبرقی بکشید و اجازه دهید کمی روی هم قرار گیرند. این کار را تا زمان کامل شدن جاروی مابقی اتاق، ادامه دهید.

سخن آخر:

اگر چه به‌کار بردن روش صحیح جارو کردن فرش در تمیزی نهایی و طول عمر فرش بسیار اهمیت دارد، اما لازم است که حداقل هر ۴ تا ۱۲ ماه یکبار فرش‌های خود را به قالیشویی بسپارید.قالیشویی ابریشم خراسان با ارائه‌ی خدماتی نظیر شستشوی انواع فرش ماشینی تیره و روشن، انواع فرش دست‌باف ابریشم، پشمی، ابریشم چله و گل ابریشم، شستشوی انواع مبلمان و ترمیم و بازسازی انواع فرش همراه شما است.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.