رفع سوختگی فرش دستبافت -قالیشویی ابریشم

رفع سوختگی فرش دستبافت


رفع سوختگی فرش دستبافت

یکی از مشکلاتی که ممکن است در خانه رخ بدهد، سوختگی فرش است. دلایل زیادی می‌تواند باعث سوختگی فرش شود. اتوی داغ، قابلمه داغ، پارافین داغ شمع و بسیاری موراد دیگر می‌تواند لکه سوختگی روی فرش ایجاد کند. لک سوختگی ظاهری ناخوشایند به فرش می‌دهند. اگر سوختگی خیلی زیاد و عمیق نباشد می‌تواند با راه‌کارهای خانگی آن را رفع کرد. در این مطلب در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

عوامل سوختگی فرش دستبافت و راهکارهای حل آن

گفتیم که دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث سوختگی فرش دستبافت شود. در ادامه این موارد را بیشتر توضیح می‌دهیم.

_

همچنین بخوانید….

پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

تمامی باقیمانده بستنی را با قاشق از روی فرش جمع کنید. اگر اسپری تمیز کننده فرش در خانه دارید با آن می‌توانید لک باقیمانده را کاملا تمیز کنید …

پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

سوختگی با اتوی و قابلمه داغ

رایج‌ترین دلیل سوختگی فرش، قرار دادن قابلمه یا اتوی داغ روی فرش است. معمولا بر اثر این نوع سوختگی یک لک زرد رنگ روی فرش ایجاد می‌شود. اگر این اتفاق افتاد ابتدا به سرعت اتو یا قابلمه را از روی فرش بردارید. سپس یک پیاز را به دو قسمت کرده و روی قسمت‌های سوخته شده قرار دهید. این کار باعث می‌شود که سوختگی آسیب کمتری به فرش بزند. سپس با یک قیچی کوچک، سر ریشه‌های سوخته را به آرامی جدا کنید. دقت کنید که اگر سوختگی عمیق است نباید خیلی ریشه‌ها را کوتاه کنید. در این موارد می‌توانید از رفو کاران فرش کمک بگیرید.

سوختگی فرش دستبافت با ذغال داغ یا خاکستر سیگار

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در خانه رخ دهد، ریختن خاکستر داغ سیگار یا ذغال روی فرش است. این نوع سوختگی معمولا یک رد سیاه روی فرش باقی می‌گذارد. به این منظور ابتدا با قیچی تارهای سوخته را از روی فرش جدا کنید. سپس با کمک مخلوط آب و شامپو فرش، جای سیاهی را تمیز کنید. در این مورد هم اگر سوختگی عمیق باشد بهتر است آن را به متخصصان رفو بسپارید.

رفع سوختگی فرش دستبافت

سوختگی فرش دستبافت با پارافین داغ شمع

پارافین خیلی داغ هم می‌تواند باعث سوختن تارهای فرش شود. اگر پارافین روی فرش ریخت ابتدا با یک چاقو آن را از روی فرش بردارید. سپس یک دستمال تمیز روی باقیمانده پارافین قرار داده و اتوی داغ روی آن بگذارید. به این ترتیب باقیمانده پارافین هم آب شده و جذب دستمال می شود. سپس با آب و شامپو فرش یا آب و مایع ظرفشویی این قسمت را تمیز کنید.

سخن پایانی

سوختگی فرش می تواند به دلایل مختلف باشد. اگر فرش بر اثر آتش‌سوزی بسوزد، نمی‌توان آن را با راهکارهای خانگی ترمیم کرد. اما در صورتی که سوختگی سطحی باشد با روش‌هایی که گفتیم می توانید مقداری از آسیب را رفع کنید. نکته مهم سرعت عمل شماست. باید به سرعت منبع سوختگی را از فرش دور کنید و به سرعت آن را تمیز کنید. اگر میزان سوختگی خیلی عمیق باشد، منطقی‌ترین کار این است که از رفوگران فرش کمک بگیرید و خودتان آن را ترمیم نکنید.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *