رفع سوختگی فرش ماشینی

رفع سوختگی فرش ماشینی-قالیشویی ابریشم

رفع سوختگی فرش ماشینی


رفع سوختگی فرش ماشینی

دلایل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد سوختگی در فرش شوند. فرش‌های ماشینی معمولا از الیاف مقاومی بافته می‌شوند اما با این حال اگر منبع گرمایی زیادی روی آن قرار بگیرد، احتمال سوختگی در فرش وجود دارد. اگر به سرعت وارد عمل شوید می‌توانید با راه‌کارهای خانگی سوختگی فرش ماشینی را رفع کنید. اما اگر میزان سوختگی زیاد باشد نباید به آن دست زد. ترمیم سوختگی زیاد باید توسط رفوگر فرش انجام شود.

چه عواملی باعث سوختگی فرش ماشینی می‌شود؟

در خانه‌ها معمولا دلایل زیادی برای سوختگی فرش وجود دارد. این عواملی که بررسی می‌کنیم، باعث سوختگی‌های سطحی می‌شوند. اگر فرش بر اثر آتش‌سوزی دچار سوختگی شود باید حتما برای رفو به مراکز رفوگری فرش سپرده شوند. در این مکان‌ها اگر میزان سوختگی به گونه‌ای باشد که قابل ترمیم باشد آن را رفو می‌کنند. در غیر این صورت کاری برای فرش نمی‌توان انجام داد. اما دلایلی که باعث سوختگی سطحی در فرش می‌شوند شامل این موارد هستند:

_

همچنین بخوانید….

رفع سوختگی فرش دستبافت

دلایل زیادی می‌تواند باعث سوختگی فرش شود. اتوی داغ، قابلمه داغ، پارافین داغ شمع و بسیاری موراد دیگر می‌تواند لکه سوختگی روی فرش ایجاد کند …

رفع سوختگی فرش دستبافت -قالیشویی ابریشم

سوختگی با قابلمه یا اتوی داغ

این مورد یکی از رایج‌ترین دلایل سوختگی فرش ماشینی در خانه است. اگر قابلمه یا اتوی داغ روی فرش قرار گرفت ابتدا به سرعت آن را بلند کنید. معمولا جای سوختگی کمی زرد یا قهوه‌ای می‌شود. یک پیاز را به دو قسمت کرده و روی قسمت‌های سوخته بکشید. سپس با یک قیچی کوچک، سر ریشه‌هایی که سوخته را جدا کنید. اگر سوختگی عمیق باشد نباید این قسمت‌ها را جدا کنید چون فرش حالت فرورفتگی پیدا می‌کند. بعد از چیدن قسمت‌های سوخته، با محلول آب و شامپو فرش این قسمت را شستشو دهید.

سوختگی با ذغال یا سیگار

یکی دیگر از دلایل سوختگی فرش ماشینی، افتادن ذغال داغ یا خاکستر داغ سیگار روی فرش است. ذغال داغ گاهی از روی شومینه یا قلیان ممکن است روی فرش بیفتد. در این صورت بهتر است به سرعت آن را از روی فرش بردارید. سپس با یک سمباده نرم روی قسمت سوختگی بکشید تا سیاهی‌ها جدا شوند. اگر سوختگی سطحی باشد با یک قیچی کوچک هم می‌توان ریشه‌های سوخته را جدا کرد. سپس با کمک آب و شامپو فرش، باقیمانده سیاهی را از روی فرش تمیز کنید.

رفع سوختگی فرش ماشینی - قالیشویی ابریشم

سوختگی با پارافین داغ شمع

سوختگی بر اثر پارافین داغ معمولا خیلی سطحی است. برای رفع جای سوختگی با پارافین شمع، ابتدا با یک چاقو پارافین‌های روی فرش را برداشته و سپس یک دستمال تمیز روی آن گذاشته و اتوی داغ روی دستمال قرار دهید. با حرارت اتو، باقیمانده پارافین جذب دستمال می‌شود. سپس با استفاده از آب و مایع ظرفشویی و یک دستمال، باقی مواد را از روی فرش تمیز کنید.

سخن پایانی

این نکاتی که گفته شد برای سوختگی‌‌های سطحی فرش ماشینی است. این موارد در خانه‌ها احتمال وقوع دارند. اما در هر کدام از این‌ها هم اگر میزان سوختگی خیلی زیاد باشد، نباید راهکارهای خانگی را استفاده کرد. رفوگران حرفه‌ای با استفاده از ابزار خاص،‌ سوختگی سطحی فرش را از بین برده و آن را ترمیم می‌کنند. اگر شما خود به سوختگی دست ببرید ممکن است رفوی آن هزینه و وقت بیشتری نیاز داشته باشد. پس برای سوختگی‌های عمیق خود وارد عمل نشوید.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.