شستشوی فرش اتاق کودک - قالیشویی ابریشم

شستشوی فرش اتاق کودک

فرش‌ها برای ایجاد راحتی تولید می‌شوند. برای کودکان معمولاً فرش جایی است که روی آن می‌نشینند و بازی می‌کنند. کودکان خردسال روی فرش می‌خزند و معمولاً جلوگیری از بردن دست‌های آن‌ها به سمت دهان‌شان غیر ممکن است. به این دلایل، تمیز نگه داشتن و شستشوی فرش اتاق کودک بسیار اهمیت دارد.همه‌ی فرش‌شویی‌ها برای شستشوی فرش اتاق کودک مناسب نیستند زیرا ممکن است برای پاک‌سازی از موادی استفاده نمایند که می‌توانند مضر‌تر از کثیفی موجود در الیاف باشند. به همین دلیل در این مقاله به بیان چند نکته در مورد تمیز کردن فرش و تأثیر آن بر سلامت و ایمنی فرزندان خواهیم پرداخت.

مواد شیمیایی قالیشویی چگونه بر فرزندان تأثیر می‌گذارد؟

محصولات شستشوی فرش به‌طور خاص برای تمیز نگه داشتن فرش طراحی شده‌اند. در‌حالی‌که آن‌ها کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهند، بسیاری از محصولات پاک کننده، حاوی برخی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند به‌ویژه برای کودکانی که بدن آن‌ها حساس‌تر است، مضر باشند. این مواد شیمیایی ممکن است به طرق مختلف مانند تحریک و ایجاد آسیب چشمی، بروز اگزما و مشکلات تنفسی مانند آلرژی و آسم به کودکان آسیب برسانند.

_

همچنین بخوانید….

شستشوی فرش با جوش شیرین

شستشوی فرش با جوش شیرین به یکی از روش‌های مرسوم در دنیا و ایران تبدیل شده است و بدین ترتیب نیازی نیست نگران فرش‌های ارزشمند خود باشید …

شستشوی فرش با جوش شیرین - قالیشویی ابریشم خراسان

در هنگام شستشو از چه موادی نباید استفاده کنید؟

همان‌طور که ذکر شد در هنگام شستشوی فرش اتاق کودک باید از به‌کار بردن برخی از مواد شیمیایی اجتناب کنید. اما چگونه می‌توانید بفهمید که کدام محصولات حاوی این مواد شیمیایی هستند؟

یک مکان خوب برای شروع، نگاه کردن به برچسب مندرج روی مواد است. اگر روی توضیحات محصول، کلمات و عباراتی مانند «خطرناک، بسیار قابل اشتعال یا تحریک کننده» وجود دارد، بلافاصله متوجه خواهید شد که این محصولات برای شستشوی فرش اتاق کودک مناسب نیستند. برخی از مواد شیمیایی خاص که باید از مصرف آن‌ها اجتناب کنید عبارتند از:

  •  هیدروفلوریک اسید
  •  بوتان
  •  پروپان
  •  گلیکول‌اتر‌ها
  • کلرید آمونیوم چهارتایی
  • هیدروکسید سدیم

استفاده از جایگزین‌های سبز برای شستشوی فرش اتاق کودک

راه‌هایی وجود دارند که می‌توانید با به‌کار بردن آن‌ها، فرش اتاق کودک را بدون استفاده از هیچ یک از مواد شیمیایی ذکر شده در بالا تمیز نگه دارید. در واقع، بسیاری از محصولات سازگار با محیط زیست که می‌توانند فرش را به‌طور موثر تمیز کنند، معمولاً در اکثر خانه‌ها یافت می‌شوند.جوش شیرین، سرکه‌ی سفید، سودا، بوراکس و پراکسید هیدروژن همگی می‌توانند در مبارزه با کثیفی و لکه استفاده شوند. مخلوط آب با سرکه یکی از موثر‌ترین راه‌های از بین بردن لکه است. جوش شیرین یا نشاسته‌ی ذرت را می‌توان برای از بین بردن لکه‌های چرب مورد استفاده قرار داد.

شستشوی فرش اتاق کودک - قالیشویی ابریشم

از خشک بودن فرش اطمینان حاصل کنید

اگر فرش در اثر تمیز کردن مرطوب شده، اطمینان از خشک شدن مناسب آن ضروری است. فرشی که به آهستگی خشک می‌شود می‌تواند باعث رشد کپک شود و این امر ممکن است برای سیستم تنفسی کودکان مضر باشد و آلرژی یا آسم را تحریک کند. استفاده از یک فن یا باز کردن پنجره‌ها می =‌تواند به تسریع این روند کمک زیادی کند.

کلام آخر:

نظافت فرش بسیار مهم است اما نباید به‌نحوی انجام شود که به ضرر کودکان شما باشد. خوشبختانه، راه‌های مناسبی برای شستشوی فرش اتاق کودک وجود دارد که می‌توانید با به‌کارگیری آن‌ها فرش‌ها را تمیز نگه دارید. قالیشویی ابریشم خراسان در شهر مشهد آماده‌ی ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات مرتبط با شستن فرش‌های دست‌باف، ماشینی، خشکشویی و شستن مبلمان، خشکشویی خوشخواب، ترمیم و بازسازی فرش و رفوگری است.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *