نحوه شستشوی موکت اداری

نحوه شستشوی موکت اداری - ابریشم خراسان

نحوه شستشوی موکت اداری


برای شستشوی موکت اداری بهترین و آسان‌ترین روش سپردن آن‌ها به دست متخصصین قالیشویی ابریشم خراسان است. استفاده از خدمات این قالیشویی باعث می‌شود تا موکت‌ها عمیقاً تمیز شوند و آن‌ها را جدید جلوه دهند. واقعیت این است که موکت‌های اداری به‌دلیل این‌که در طول هفته با حجم زیادی از ترافیک رفت‌ و آمد مواجه می‌شوند، عمدتاً مکانی از خاک، زباله، خرده‌های غذا، سلول‌های مرده پوست و موارد دیگر هستند که در الیاف آن گیر می‌کند و باعث کدر و زشت شدن آن‌ها می‌شود. بنابراین استفاده از خدمات شستشوی موکت در محل یک گزینه‌ی بسیار مقرون‌به‌صرفه و عالی است که هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود، هم این‌که از هزینه خرید موکت جدید بسیار کم‌تر است.

با این‌حال اگر می‌خواهید خودتان دست به کار شوید و موکت اداری را بشویید یا این‌که از شر لکه‌ای راحت شوید، در این مطلب هر آن‌چه که باید بدانید را در اختیارتان گذشته‌ایم.

_

همچنین بخوانید….

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی

اگرچه دور، دور ترند شدن استفاده از پارکت و سرامیک و طراحی داخلی مینیمال و خلوت است، اما هنوز هم پهن کردن موکت‌های ساده یا طرحدار در اطراف فرش و….

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی - قالیشویی ابریشم خراسان

شستشوی موکت اداری با جاروبرقی

کشیدن جاروبرقی روی موکت اداری اولین گزینه برای جلوگیری از کثیفی است. جاروبرقی روزانه می‌تواند کمک زیادی به از بین بردن گردوغبار و هر چیزی که روی سطح موکت نشسته، بکند و از نفوذ بیشتر کثیفی به الیاف موکت جلوگیری کند. جاروبرقی منظم حدود ۸۰ درصد کثیفی‌های در موکت‌های اداری را از بین می‌برد و ساده‌ترین روش برای تمیز کردن موکت اداری است.

بهتر است از جاروبرقی با بین ۲۷۰-۳۵۰ AW استفاده کنید. این میزان می‌تواند هرچیزی که در انتهای موکت به ویژه موکت‌های پرزدار گیر کرده است را عمیقاً تمیز کند.

شستشوی موکت اداری با جوش شیرین

جوش شیرین در شستشوی موکت اداری مانند آهن‌ربا عمل می‌کند و کلیه کثیفی‌ها را از عمق الیاف بیرون می‌کشد. از جوش شیرین می‌توانید آن را به صورت پودر خشک یا به صورت یک محلول استفاده کنید.

برای ایجاد یک محلول لکه‌بر، جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. خمیر را روی نواحی لکه‌دار بمالید و اجازه دهید خشک شود، سپس روی آن را جارو بکشید. اگر قصد استفاده از جوش شیرین به‎‌صورت پودر دارید، کافی است ابتدا آن را روی یک برس بریزید و سپس روی موکت بکشید. پس از پایان کار موکت را به‌طور کامل جاروبرقی بکشید تا موکت‌تان تمیز و روشن بشود.

جوش شیرین نه تنها باعث از بین رفتن لکه و کثیفی می‌شود، بلکه بوی بد موکت را نیز از بین می‌برد. برای از بین بردن بوی موکت اداری کافی است که جوش شیرین را در اطراف آن بپاشید و پس از گذشت ۳۰ دقیقه تا یکساعت محل جاروبرقی بکشید.

نحوه شستشوی موکت اداری - ابریشم خراسان

شستن موکت اداری با محلول‌های خانگی

برای شستن موکت اداری می‌توانید از شامپو فرش و اسپری‌های مخصوص این کار استفاده کنید، اما اگر نگران از بین رفتن رنگ‌ها آن‌ها هستید، بهتر است از محلول‌های دست‌ساز استفاده کنید. ترکیب مایع ظرف‌شویی، سرکه سفید و آب یک محلول قوی برای از بین بردن لکه‌ها است.

یک قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی را با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید مخلوط کنید. سپس ۲ فنجان آب به آن اضافه کنید تا رقیق شود. با کمک یک پارچه تمیز محلول را روی لکه بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بماند. سپس آن را با یک دستمال دیگر خشک و جاروبرقی بکشید.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.