پاک کردن چسب از روی فرش

پاک کردن چسب از روی فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

پاک کردن چسب از روی فرش


چگونه لکه چسب را از روی فرش پاک کنیم؟

یکی از کفپوش‌های محبوب در منازل ایرانیان، انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی است. یکی از اتفاقات آزاردهنده که باعث می‌شود فرش کثیف شود و ظاهر آن خراب شود، ریختن چسب روی آن است. اگر روی فرش منزل شما چسب ریخت اصلاً جای نگرانی وجود ندارد، خیلی راحت با استفاده از راهکارهایی که در این مطلب به شما آموزش داده می‌شود می‌توانید چسب را پاک کنید.

نکات مهم برای پاک کردن چسب از روی فرش

برای پاک کردن انواع چسب دو قلو یا مایع یا چسب آکورایوم لازم است حتماً باید به موارد زیر توجه کنید.
• برای پاک کردن چسب از اجسام نوک تیز استفاده نکنید، زیرا موجب آسیب به الیاف فرش می‌شود.
• هر چه سریع‌تر برای پاک کردن چسب از روی فرش اقدام کنید و نگذارید لکه قدیمی شود.

_

همچنین بخوانید….

انواع مواد شوینده فرش کدامند؟

مانند تمامی وسایلی که در زندگی روزمره، از آنها استفاده می کنیم و نیاز به شستشو و نظافت دارند، فرش ها نیز نیاز به شستشو و نظافت دارند…..

انواع مواد شوینده فرش

پاک کردن چسب با فریز کردن

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پاک کردن چسب از روی فرش این است که چند تکه یخ را داخل پلاستیک بگذارید و روی چسب قرار دهید. با این کار چسب منجمد می‌شود و خیلی راحت می‌توانید آن را از روی فرش جدا کنید.

پاک کردن چسب با سرکه سفید

یکی دیگر از شیوه‌های کاربردی که می‌تواند چسب را از روی فرش پاک کند استفاده از سرکه سفید است. برای استفاده از این روش باید سرکه را با آب رقیق کنید و روی لکه فرش اسپری کنید. سپس با دستمال آن را پاک کنید. چند بار این کار را تکرار کنید تا لکه‌ی چسب به خوبی محو شود.

پاک کردن چسب از روی فرش با حرارت

برای پاک کردن لکه‌های چسب که قدیمی شده‌اند و خیلی وقت است روی فرش ریخته می‌توانید از حرارت استفاده کنید. یک تکه کاغذ روی فرش کثیف شده قرار دهید، سپس یک حوله روی آن پهن کنید و حوله را با اتو داغ کنید. حرارت دادن باعث می‌شود چسب ذوب شود و به کاغذ بچسبد.
بعد از اینکه تمام چسب از روی فرش پاک شد، می‌توانید با یک دستمال تمیز که به شوینده آغشته کرده‌اید فرش را پاک کنید تا هیچ اثری از چسب روی فرش باقی نماند.

پاک کردن چسب از روی فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

استون حلال مناسب پاک کردن چسب از روی فرش

یکی از حلال‌های مناسب برای پاک کردن لکه چسب استون است. می‌توانید چند قطره استون روی فرش بریزید و بعد با دستمال لکه را پاک کنید یا اینکه از پدهای استونی استفاده کنید. البته برای اینکه از آسیب زا نبودن استون برای الیاف فرش و عدم تغییر رنگ آن مطمئن شوید، می‌توانید به یک گوشه‌ از فرش استون بزنید. اگر رنگ الیاف آن تغییر نکرد، لکه چسب را هم با استون پاک کنید.
قالیشوئی ابریشم خراسان انواع خدمات شستشوی فرش دستبافت و ماشینی، ترمیم و بازسازی فرش‌های آسیب دیده و خشکشوئی انواع مبلمان را با بهترین شوینده‌ها به مشتریان ارائه می‌کند. برای تماس با این قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن ۰۵۱۳۶۰۷۹۷۷۸ تماس بگیرید.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.