شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

شستشوی مکانیزه فرش


آشنایی با شستشوی مکانیزه فرش

حفظ کیفیت فرش‌های دستبافت و ماشینی در گرو این است که برنامه‌ی منظمی برای شستشوی آن داشته باشید. اما با توجه به اینکه شستشوی فرش با دخالت نیروی انسانی در خانه یا در قالیشوئی ممکن است به فرش‌ها آسیب وارد کند، امروز بهترین شیوه، شستشوی مکانیزه فرش است. در این مطلب شما را چگونگی انجام این روش آشنا می‌کنیم.

مراحل شستشوی مکانیزه فرش

شستشوی مکانیزه بدون دخالت عامل انسانی و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود. این شیوه از شستشو که با دستگاه هوشمند انجام می‌شود سرعت بالاتری هم دارد. به همین دلیل کارخانه‌های قالیشوئی ترجیح می‌دهند از این شیوه استفاده کنند چون هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، درآمد را افزایش می‌دهد و مقرون به صرفه است. همچنین لازم است بدانید کیفیت شستشو در شستشوی مکانیزه از شستشوی دستی هم بهتر است و فرش‌ها به دقت لکه گیری و تمیز می‌شوند.

_

همچنین بخوانید….

ویژگی‌های بهترین قالیشوئی مشهد

شستشوی فرش یکی از کارهای نظافتی است که برای حفظ آراستگی منازل ضروری است و از تجمع آلودگی و گرد و غبار و ایجاد بیماری جلوگیری می‌کند. اما…

بهترین قالیشوئی مشهد - قالیشویی ابریشم

مرحله اول: غبارگیری فرش‌های دستبافت و ماشینی

شروع شستشوی انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه از غبارگیری شروع می‌شود. در این مرحله ذرات گرد و غبار از لابه لای پرزهای فرش جدا می‌شود تا بعد از شستشو رنگ فرش کدر نشود. در واقع این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل شستن فرش است.

مرحله دوم: شستشو مکانیزه فرش با شوینده

بعد از غبارگیری، فرش‌ها وارد دستگاه می‌شوند و به طور کامل خیس می‌شوند تا آب به تمام تارو پودهای آن نفوذ کند. سپس با استفاده از شوینده‌های مرغوب و برس‌هایی که روی دستگاه قرار دارد، تمام قسمت‌های فرش تمیز می‌شود. این برس‌ها در امتداد هم قرار دارند و تمام قسمت‌های فرش را تمیز می‌کنند.
به این ترتیب آلودگی‌هایی که لا به لای پرزهای فرش یا لکه‌های مواد غذایی یا نوشیدنی‌هایی که روی فرش ریخته باشد از بین می‌رود و الیاف فرش تمیز و درخشان می‌شود.
یکی از مزایای شستن فرش با دستگاه‌های مکانیزه این است فرش در حین شستشو پرزگیری می‌شود و تمیزتر به نظر می‌آید.

شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

مرحله سوم: آبکشی فرش

در مرحله‌ی بعدی از شستشوی مکانیزه فرش، فرش آبکشی می‌شود. این مرحله با دقت زیادی به صورت دقیق انجام می‌شود، چون اگر شوینده بین الیاف فرش باقی بماند، بعد از خشک شدن، فرش کدر می‌شود. در نهایت فرش به صورت یکنواخت لول می‌شود. سپس فرش لول شده از دستگاه‌های مکانیزه شستشو خارج می‌شود.
باید به این نکته اشاره کنیم که با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته میزان مصرف آب و برق کاهش چشم‌گیری دارد.

مرحله چهارم: خشک کردن فرش

آخرین مرحله از شستشوی مکانیزه فرش، خشک کردن آن است. در این مرحله فرش‌ها به گرمخانه انتقال پیدا می‌کند تا رطوبت به طور کامل از لابه لای پرزهای فرش خارج شود و خشک شود.
قالیشوئی ابریشم خراسان بیش از ۲۰ سال در زمینه‌ی شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی، تابلوفرش و موکت فعالیت دارد و با استفاده از شوینده‌های مرغوب و درجه یک فرش‌ها را می‌شوید. در این قالیشوئی علاوه بر خدمات شستشو، خدمات ترمیم فرش‌های آسیب دیده هم توسط رفوکاران حرفه‌ای انجام می‌شود.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.