قالیچه چسبی -قالیشویی ابریشم خراسان

قالیچه چسبی


قالیچه چسبی چیست؟

انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است که هر فردی می‌تواند متناسب با سلیقه یا بودجه‌ی خود فرش مورد نظر را انتخاب کند. اما یکی از مشکلات رایجی که ممکن است پیش بیاید این است که فرش یا قالیچه روی زمین سر بخورد. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب شما را با قالیچه چسبی و کاربردهای آن آشنا کنیم.

ساده‌ترین راه برای جلوگیری از سرخوردن فرش چیست؟

ساکنین ساختمان‌هایی که کف آن سرامیک است برای فرش انداختن با مشکل مواجه می‌شوند. با اینکه برخی از فرش‌های تولید شده در کارخانه یک نوار چرمی دور تا دور آن به فروش می‌رسند، اما به مرور زمان این نوار آسیب می‌بیند و خراب می‌شود. در نهایت باز هم با سر خوردن فرش مواجه می‌شویم.
حتی برخی از افراد پیشنهاد می‌کنند برای جلوگیری از سر خوردن فرش می‌توانید پایه‌های مبل یا بوفه را روی فرش قرار دهید. اما این روش اصلا مناسب نیست، چون باعث کوبیده شدن الیاف فرش می‌شود.
یکی از بهترین پیشنهادها برای جلوگیری از سر خوردن فرش روی سرامیک این است که از ترمز فرش استفاده شود. ترمز فرش حالت دندانه‌ای یا ژله‌ای دارد که به گوشه‌های فرش چسبانده می‌شود و مانع از سرخوردن آن می‌شود. به فرش‌هایی که ترمز فرش داشته باشند قالیچه چسبی گفته می‌شود.

_

همچنین بخوانید….

نحوه شستشوی فرش اکریلیک

فرش‌های پرز اکریلیک معمولاً دوام بیشتری دارند و البته گران‌تر نیز هستند، زیرا از نخ اصل تشکیل شده‌اند و الیاف مصنوعی و پلاستیکی در آن به کار نرفته است….

نحوه شستشوی فرش اکریلیک - قالیشوی ابریشم خراسان

ابعاد مختلف ترمز فرش

تولید کنندگان ترمز فرش را در ابعاد مختلف تولید می‌کنند. ترمز فرش‌های کوچک فقط به گوشه‌های فرش چسبانده می‌شوند، درحالی‌که نوع دیگری از ترمز فرش هم به صورت رولی وجود دارد که می‌توان آن را به صورت یک تکه زیر فرش یا قالی چسباند.

چگونه قالیچه چسبی را بشوئیم؟

هنگام شستشوی فرش‌هایی که ترمز فرش دارند باید دقت زیادی داشته باشید، چون اگر فرش به طرز نادرستی شسته شود، ترمز فرش خراب می‌شود و کارایی خود را از دست می‌دهد.
بنابراین توصیه می‌شود برای شستن این فرش‌ها از شوینده‌های مناسب و بدون ترکیبات شیمیایی قوی استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید تمام لکه‌های روی فرش و قالیچه چسبی بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود، تمیز شود، بهتر است شستن فرش را همراه با غبارگیری و لکه برداری انجام دهید.
زیرا در این‌صورت مجبور نمی‌شوید فرش را به مدت طولانی یا با استفاده از شوینده‌های قوی بشویید و کیفیت آن کم نمی‌شود.

قالیچه چسبی -قالیشویی ابریشم خراسان

قالیچه چسبی را به کدام قالیشوئی بسپاریم؟

درصورتی‌که فرصت کافی برای شستن فرش در منزل ندارید یا اینکه نگران از دست رفتن کیفیت فرش هستید بهتر است آن را به یک قالیشوئی معتبر بسپارید تا فرش را با دقت زیادی بشویند.
ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از خدمات قالیشوئی ابریشم خراسان استفاده کنید. زیرا این قالیشوئی مجهز به دستگاه‌های پیشرفته و کارکنان با تجربه است، سفارشات را در زمان معین شده تحویل می‌دهد و از همه مهم‌تر اینکه هزینه‌ی خدماتی که از مشتریان دریافت می‌کند، مطابق با تعرفه‌های اتحادیه قالیشوئی و مقرون به صرفه است. برای ثبت سفارش هم می‌توانید به سایت قالیشوئی مراجعه کنید یا اینکه با شماره تلفن ۰۵۱۳۶۰۷۹۷۷۸ تماس بگیرید.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.