نحوه شستشوی فرش اکریلیک

نحوه شستشوی فرش اکریلیک - قالیشوی ابریشم خراسان

نحوه شستشوی فرش اکریلیک


نحوه شستشوی فرش اکریلیک

فرش‌های پرز اکریلیک معمولاً دوام بیشتری دارند و البته گران‌تر نیز هستند، زیرا از نخ اصل تشکیل شده‌اند و الیاف مصنوعی و پلاستیکی در آن به کار نرفته است.
اگر نحوه شستشوی فرش اکریلیک را بدانید و از آن مراقبت کنید، این فرش برای سال‌ها دوام خواهد آورد. متأسفانه، برخی از پاک‌کننده‌های خانگی و ابزارهای تمیزکننده رایج مانند سفیدکننده‌ها و ماشین‌های لباسشویی به فرش‌های اکریلیک آسیب می‌زنند و رنگ آن‌ها را تغییر می‌دهند.

_

همچنین بخوانید….

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی

اگرچه دور، دور ترند شدن استفاده از پارکت و سرامیک و طراحی داخلی مینیمال و خلوت است، اما هنوز هم پهن کردن موکت‌های ساده یا طرحدار در اطراف فرش و….

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی - قالیشویی ابریشم خراسان

مراحل تمیز کردن فرش اکریلیک

اگر قصد دارید شخصا برای تمیز کردن فرش اکریلیک اقدام کنید، باید بر اساس این الگوی عملکردی حرکت کنید:

۱. سطح فرش را جارو بکشید

با جاروبرقی یا جارو شارژی اضافات روی فرش را جمع کنید. این کار را برای زیر فرش هم انجام دهید. بنابراین هنگامی که قصد دارید برس یا پارچه را برای تمیز کردن فرش روی آن بکشید نباید هیچ زباله‌ای روی فرش یا زیر آن باشد.

۲. فوم شستشو فرش را تهیه کنید

دومین مرحله از نحوه شستشوی فرش اکریلیک به این صورت است که یک سطل را با ۱ گالن آب ولرم پر کنید. یک چهارم فنجان صابون مایع ملایم را به آب اضافه کنید و به مدت چند ثانیه با همزن یا دست کاملاً مخلوط کنید. فومی که قرار است با آن فرش را تمیز کنید، آماده است.

۳. شروع به تمیز کردن فرش کنید

با یک برس نرم، اسفنج یا پارچه نرم فوم را به پرزهای فرش برسانید و مالش دهید. پرزها را به عقب و جلو و چپ و راست حرکت دهید تا تمام نخ‌ها تحت مواد شوینده قرار بگیرند.

۴. فرش را از مواد شوینده تمیز کنید

نحوه شستشوی فرش اکریلیک بدین صورت است که اکنون باید با یک کاردکی که تیز نیست، فوم را جمع کنید و با یک پارچه نرم که درون آب سرد فرو می‌کنید، سطح فرش را تمیز کنید.

نحوه شستشوی فرش اکریلیک - قالیشوی ابریشم خراسان

البته اگر فرش شما لکه‌های زیادی دارد و اصطلاحا چرک مرده شسده است، بهتر است که شلنگ آب را روی آن بگیرید و این عملیات را چندین بار تکرار کنید تا رنگ فرش باز شود و زیبایی آن برگردد.
اگر وان شما به اندازه کافی بزرگ است، فرش را در آن غرق کرده و سپس رول کنید تا آب اضافی خارج شود و فرش آماده پهن کردن شود.
فراموش نکنید که باید روی فرش و زیر فرش در جریان هوا قرار بگیرند. فرش را در جایی قرار دهید که نور مستقیم خورشید به آن نتابد.
چنانچه این امکانات را در اختیار ندارید و یا وقت کافی برای رسیدگی به فرش،ها ندارید، روی ما حساب کنید.

کلام آخر

همان‌طور که اشاره شد نحوه شستشوی فرش اکریلیک تاثیر زیادی در عمر مفید آن خواهد داشت. بنابراین منطقی است که دوست نداشته باشید ریسک کنید و کار را به کارشناسان ما در قالیشویی ابریشم خراسان بسپارید.
کارشناسان خبره ما به خوبی می‌دانند که باید با چه شوینده‌های ملایم و استانداردی، زیبایی و درخشندگی فرش‌های شما را بازگردانند و از کدام جهت اقدام به شستشوی فرش اکریلیک کنند که پس از خشک شدن فرش حالت شکنندگی پیدا نکند.
نحوه شستشوی فرش اکریلیک توسط گروه قالیشویی ابریشم خراسان با بهترین شیوه و استانداردترین مواد صورت خواهد گرفت.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.