نحوه شستشوی موکت در قالیشویی

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی - قالیشویی ابریشم خراسان

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی


نحوه شستشوی موکت در قالیشویی

اگرچه دور، دور ترند شدن استفاده از پارکت و سرامیک و طراحی داخلی مینیمال و خلوت است، اما هنوز هم پهن کردن موکت‌های ساده یا طرحدار در اطراف فرش و یا چسباندن آن به کف منزل طرفداران بسیار زیادی دارد.
فرقی نمی‌کند که کف محل کارتان را موکت کرده باشید یا منزل، نحوه تمیز کردن آن همواره دغدغه خواهد بود.
پیش از اینکه به نحوه شستشوی موکت در قالیشویی بپردازیم، خوب است به این نکته اشاره کنیم که اغلب روش‌های اشتباه، باعث می‌شود که موکت پس از مدت بسیار کوتاهی دچار تغییر حالت، تغییر رنگ و شمایلی مندرس شود که صاحب خانه را مجبور به تعویض کند.
موکت چه چسبیده باشد و چه هماهنگ با فضای کف بریده شده باشد، هم کالایی گران است و هم جمع و پهن کردن و جدا کردن آن از چسب، کاری دشوار نخواهد بود.
از این رو تصمیم داریم در این مطلب نحوه شستشوی موکت در قالیشویی را برای شما بازگو کنیم.

چرا نحوه شستشوی موکت مهم است

در دهه‌های گذشته اگر نظر خواهی میشد که بین فرش یا موکت کدام یک را انتخاب می‌کنید، اکثریت قاطع به فرش رای می‌دادند. زیرا فرش، یک کالای لوکس و گران‌قیمت بود و موکت ابزاری ارزان و در دسترس برای پوشاندن کف فضا که تنوع آنچنانی هم نداشت.
اما امروزه موکت کاربردی مجزا از فرش دارد و با توجه به رنگبندی و طرح‌های بسیار گسترده، کاربردهای متعددی دارد.
بنابراین نحوه شستشوی موکت در قالیشویی مهم است تا از کیفیت و زیبایی آن کم نشود.

_

همچنین بخوانید….

قیمت شستشوی فرش

فرش یکی از لوازم اصلی در دکوراسیون منازل ایرانی‌هاست. راه رفتن روی فرش و گرد و غباری که روی آن می‌نشیند باعث تغییر رنگ فرش می‌شود و….

قیمت شستشوی فرش - قالیشویی ابریشم

بهترین شیوه شستشوی موکت چیست

شستن موکت نیازمند مواد تخصصی و ابزار تخصصی است. بنابراین نمی‌توان مانند ده سال پیش موکت‌ها را جمع کرد و ظهر یک روز تابستانی به حیاط انداخت و با برس و شوینده به جانش افتاد!
این روزها موکت‌ها اکثرا قابل جابجایی نیستند. یعنی چه در راهرو و کف ساختمان تعبیه شده باشند، چه در پاگردها و راه پله‌ها با چسب، گیره یا روش‌های دیگر به کف متصل شده‌اند. به این دلیل قابل جابجایی نیستند و باید از روش‌های خشک شویی و شستشو در محل برای تمیز کردن آن استفاده کرد.

قالیشویی چگونه موکت‌ها را تمیز می‌کند

برای تمیز کردن موکت‌هایتان کافی است با قالیشویی ابریشم خراسان تماس بگیرید تا شستشو در همان محل انجام شود. نحوه شستشوی موکت در قالیشویی به این صورت است که مواد درجه یک و شامپوهای خارجی روی موکت‌ها ریخته می‌شود و دستگاه شروع به شستشو می‌کند.
بدون اینکه نم و رطوبت به کف ساختمان و عمق موکت برسد، چرکاب و مواد شوینده به کمک دستگاه جمع‌آوری می‌شود و فرایند آب‌گیری صورت می‌پذیرد.
معمولا برای منازل مسکونی و محیط‌هایی که با کفش رفت و آمد نمی‌شود، این کار بین یک تا دو بار تکرار می‌شود، اما در سایر مکان‌ها بسته به آلودگی موکت ممکن است این پروسه چندین بار تکرار شود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی - قالیشویی ابریشم خراسان

مزایای شستن موکت در قالیشویی

نحوه شستشوی موکت در قالیشویی طوری است که از مزایای آن می،توان به این موارد اشاره کرد که ابدا از سطح کیفی موکت شما کم نمی‌شود و ظاهر و پرز خود را از دست نمی‌دهد. ضمنا موکت به سرعت و بدون هدر رفت آب و فعالیت بدنی بیش از حد پاکیزه شده و از تمیزی آن اطمینان حاصل خواهید کرد.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.