از بین بردن جای سوختگی از روی فرش

از بین بردن جای سوختگی از روی فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

از بین بردن جای سوختگی از روی فرش


سوختن فرش یک اتفاق بسیار ناخوشایند است که احتمال دارد کاملاً سهوی و فقط با افتادن خاکستر سیگار رخ دهد. با این‌حال اگر سوختگی بسیار جزئی و خفیف باشد می‌توانید با استفاده از راه‌کارهای این مطلب به راحتی سوختگی فرش را از بین ببرید.

نکات مهم قبل از شروع ترمیم سوختگی فرش

قبل از این‌که آستین‌ها را بالا بزنید و به سراغ سوختگی فرش بروید، بهتر است به چند سوال پاسخ دهید تا بررسی کنیم که آیا این لکه ناخوشایند ارزش وقت گذاشتن دارد یا باید آن را به دست متخصصین بسپارید.

  1. آیا میزان سوختگی کم و کوچک است؟
  2. آیا جنس فرش‌تان ماشینی است؟

اگر جواب‌تان به دو پرسش بالا «مثبت» است، پس می‌توانید با راهکارهای این مطلب، آثار سوختن را از روی فرش از بین ببرید اما اگر پاسخ‌تان منفی است و سوختگی زیاد و یا عمیق است و فرش‌تان دستباف یا ابریشمی است، بدون درنگ با قالیشویی ابریشم مشهد با شماره ۰۵۱۳۶۰۷۹۷۷۸ تماس بگیرید.

_

همچنین بخوانید….

پاک کردن چسب از روی فرش

یکی از کفپوش‌های محبوب در منازل ایرانیان، انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی است. یکی از اتفاقات آزاردهنده که باعث می‌شود فرش کثیف شود و….

پاک کردن چسب از روی فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

انواع روش های رفع سوختگی فرش

گاهی اوقات میزان سوختگی به‌قدری کوچک و جزئی است که با گذشتن زمان و کشیدن چند بار شامپو فرش از بین می‌رود اما گاهی نیز لکه سرسخت‌تر از این حرف‌ها است و باید خودتان وارد عمل شوید. برای این‌که بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است مراحل زیر را به ترتیب و با حوصله انجام دهید.

۱. مقصر اصلی را پیدا کنید. مهم‌ نیست چه کسی باعث سوختن فرش شده است، در این مرحله باید عاملی که باعث ایجاد سوختگی شده از سیگار تا ذغال گرفته تا اتو و… را شناسایی کنید. پس از شناسایی عامل سوختگی می‌توانید به‌راحتی آن را برطرف سازید.

۲. با سمباده لکه سوختگی با سیگار را برطرف کنید. عمدتاً سوختگی روی فرش با سیگار اندازه‌ی کوچکی دارد که می‌توانید به راحتی از شر آثار سوختگی آن خلاص شوید.

  • ابتدا با به آرامی کاغذ سنباده را روی سوختگی بکشید.
  • سپس با استفاده از جاروبرقی، هرگونه آثار باقی‌مانده را جارو کنید.
  • اگر هنوز مقداری الیاف سیاه یا سوخته باقی‌مانده است، از قیچی کوچک برای بریدن پرزهای آن محدوده استفاده کنید.
  • اگر همچنان آثار سوختگی قابل مشاهده است، یک پارچه تمیز را در محلولی که یک به ۱۰ آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید و آب است، خیس کنید و سپس از سمت بیرون به سمت داخل سوختگی بکشید.
  • سپس آن را ناحیه را با آب بشویید و با یک دستمال خشک کنید.
از بین بردن جای سوختگی از روی فرش - قالیشویی ابریشم خراسان

۳. سوختگی فرش با کبریت و ذغال را با روش ۲ برطرف کنید. اگر عامل سوختن فرش ذغال یا چوب کبریت است می‌توانید از روش‌های بالا برای برطرف کردن آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید به‌جای محلول آب اکسیژنه و آب از شامپو فرش یا محلول رنگ‌بر ضعیف استفاده کنید.

۴. لکه سوختگی اتو روی فرش را با پیاز برطرف کنید. اگر آثار به جا مانده از سوختگی اتو بر روی فرش جزئی است، پس خیال‌تان راحت باشد. کافی است یک پیاز را پوست بکنید و سپس آن را به دو قسمت برش دهید. سپس پیاز را تقریباً ده تا ۱۵ دقیقه روی قسمت سوخته بگذارید. پس از آن‌که مطمئن شدید لکه سیاه یا زرد سوختگی کمرنگ و از بین رفته، آن نقطه را با آب بشویید و سپس صبر کنید تا خشک شود.

۵. در سوختگی‌های جزئی دیگر می‌توانید از یخ کمک بگیرید. اگر غیر از موارد بالا عامل دیگری باعث سوختگی شده است می‌توانید یخ را در محل قرار دهید و صبر کنید تا لکه برطرف شود.

قالیشویی ابریشم خراسان

قالیشویی ابریشم خراسان با راه اندازی بستر سفارش آنلاین خدمات ثبت سفارش برای شما مشتریان را ساده کرده وشما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید.